Nahlásiť problém      

Správy OM9HQ
  SLOVAK AMATEUR RADIO STATION

Archív správ OM9HQ - rok 2020

WEB SZR Archív správ OM9HQ slúži pre rádioamatérov z OM a OK, ktorí si nestihli vypočuť, alebo by si ešte raz radi vypočuli správy Slovenského zväzu rádioamatérov - stanice OM9HQ.

Prepis, šírenie, či ďalšie zverejnenie obsahu archívu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez môjho predchádzajúceho súhlasu zakázané! Nezaručujem dostupnosť súborov a vyhradzujem si právo bez udania dôvodu obmedziť, prerušiť alebo ukončiť poskytovanie tejto služby.

Správy Slovenského zväzu rádioamatérov, ktoré sú vysielané od septembra do júna každý štvrtok, sú ukladané v MP3 formáte priamo zo súboru, nahratého v štúdiu OM9HQ a po spracovaní sú uložené na túto stránku a do archívu správ OM9HQ spravidla do 30minút od doručenia. Meno súborov je vo formáte "OM9HQ RRRR.MM.DD.mp3". Súbory sú zoradené zostupne, teda najnovší je navrchu.

Pre samotné vypočutie správ je najvhodnejšie použiť "Prehrávač správ OM9HQ", ktorý prehrá zvolené správy priamo z webu. Kliknutím na niektorý zo zobrazených súborov sa spustí reprodukcia. Do tohto prehrávača sú vložené záznamy správ stanice OM9HQ z celého aktuálneho roku. Súbory sú tiež zoradené zostupne, teda najnovší je navrchu. Všetky ostatné súbory sú naďalej dostupné aj v "Archíve správ".

Správy si môžete pohodlne vypočuť aj z mobilného zariadenia, linka je na stránke mobilnej verzie OM CallBooku http://www.omradio.sk (mobilná verzia sa zobrazí IBA na mobilnom zariadení).

Pre používateľov mobilných zariadení pripravil Pali OM0WT aj možnosť stiahnuť si správy OM9HQ ako podcast automaticky priamo do telefónu. Aktualizované informácie z informačného kanála sa automaticky stiahnu do telefónu a najnovšie správy potom možno prehrať pomocou aplikácie v telefóne. Tu je podrobný návod pre Android zariadenia a tu pre Apple zariadenia.


   
 Správy OM9HQ zo dňa 4.6.2020 


powered by dpSOFT (c)2006 - 2020