SLOVAK AMATEUR RADIO STATION

Archív správ OM9HQ

WEB SZR Archív správ OM9HQ slúži pre rádioamatérov z OM a OK, ktorí si nestihli vypočuť, alebo by si ešte raz radi vypočuli správy Slovenského zväzu rádioamatérov - stanice OM9HQ.

Prepis, šírenie, či ďalšie zverejnenie obsahu archívu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez môjho predchádzajúceho súhlasu zakázané! Nezaručujem dostupnosť súborov a vyhradzujem si právo bez udania dôvodu obmedziť, prerušiť alebo ukončiť poskytovanie tejto služby.

Správy Slovenského zväzu rádioamatérov, ktoré sú vysielané od septembra do júna každý štvrtok, sú nahrávané v MP3 formáte priamo zo súboru, nahratého v štúdiu OM9HQ, alebo z výstupu prevádzača OM0OVV a po spracovaní sú uložené spravidla do 22:00 hod. na túto stránku a do archívu správ OM9HQ.
Kvalita záznamu je pri FM zázname daná kvalitou audiosignálu na výstupe prevádzača a úrovňou komprimácie. Meno súborov je vo formáte "OM9HQ RRRR.MM.DD.mp3", takže je veľmi ľahké vyhľadať príslušnú reláciu.

Pre samotné vypočutie správ je najvhodnejšie použiť "Prehrávač správ OM9HQ", ktorý prehrá zvolené správy priamo z webu. Prehrávač nemá pri prehrávaní správ OM9HQ žiadne nároky na otvorené porty, jediná podmienka je používať operačný systém podporujúci FLASH. Po kliknutí na tlačítko "Prehrávač správ OM9HQ" sa otvorí malé okno prehrávača. Kliknutím na niektorý z troch zobrazených súborov sa po pár sekundách spustí reprodukcia. Do tohto prehrávača sú vložené súbory správ stanice OM9HQ z ostatných 3 týždňov, všetky súbory sú naďalej dostupné v Archíve správ.

Od 16.4.2015 je zmenená lokalita úložiska archívu, viď. INFO na stránke Archívu správ OM9HQ.

       
Ak by vám vo Firefoxe hlásil prehrávač chybu, stiahnite si odtiaľto zásuvný modul (plugin) Windows Media Player pre Mozilla Firefox.


Pre jednoduché prehratie najaktuálnejšieho súboru správ OM9HQ môžete
v prehliadači Mozilla Firefox a Internet Explorer skúsiť aj tento prehrávač:

(v počítači musíte mať nainštalovaný free zásuvný modul Adobe Flash Player)

Stiahnuť a nainštalovať Flash Player pre tento prehrávač.
Správy OM9HQ zo dňa 21.9.2017
powered by dpSOFT (c)2006 - 2017