Nahlásiť problém      

Správy OM9HQ
  SLOVAK AMATEUR RADIO STATION

Archív správ OM9HQ

WEB SZR Archív správ OM9HQ slúži pre rádioamatérov z OM a OK, ktorí si nestihli vypočuť, alebo by si ešte raz radi vypočuli správy Slovenského zväzu rádioamatérov - stanice OM9HQ.

Prepis, šírenie, či ďalšie zverejnenie obsahu archívu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom, je bez môjho predchádzajúceho súhlasu zakázané! Nezaručujem dostupnosť súborov a vyhradzujem si právo bez udania dôvodu obmedziť, prerušiť alebo ukončiť poskytovanie tejto služby.

Správy Slovenského zväzu rádioamatérov, ktoré sú vysielané od septembra do júna každý štvrtok, sú nahrávané v MP3 formáte priamo zo súboru, nahratého v štúdiu OM9HQ a po spracovaní sú uložené na túto stránku a do archívu správ OM9HQ spravidla do 30minút od doručenia. Meno súborov je vo formáte "OM9HQ RRRR.MM.DD.mp3".

Pre samotné vypočutie správ je najvhodnejšie použiť "Prehrávač správ OM9HQ", ktorý prehrá zvolené správy priamo z webu. Kliknutím na niektorý zo zobrazených súborov sa spustí reprodukcia. Do tohto prehrávača sú vložené správy stanice OM9HQ z posledných pár týždňov. Všetky ostatné súbory sú naďalej dostupné v "Archíve správ".

Správy si môžete pohodlne vypočuť aj z mobilného zariadenia, linka je na stránke mobilnej verzie OM CB http://www.omradio.sk (mobilná verzia sa zobrazí IBA na mobilnom zariadení).

Pre používateľov mobilných zariadení pripravil Pali OM0AYY možnosť stiahnuť si správy OM9HQ ako podcast automaticky priamo do telefónu. Aktualizované informácie z informačného kanála sa automaticky stiahnu do telefónu a najnovšie správy potom možno prehrať pomocou aplikácie v telefóne. Tu je podrobný návod pre Android zariadenia a tu pre Apple zariadenia.

   


Správy OM9HQ zo dňa 11.10.2018

powered by dpSOFT (c)2006 - 2018