Zavádza T-Com cenníkmi zákazníkov? - BLOG www.depe.sk

12 February 2008

Zavádza T-Com cenníkmi zákazníkov?

Na stránke spoločnosti T-Com sa dočítate:
Stratégiou pôsobenia skupiny je poskytovanie širokej palety moderných a navzájom komplementárnych komunikačných riešení, založených na najmodernejších technológiách, profesionálnych skúsenostiach a špecializovanom prístupe k individuálnym potrebám zákazníkov.

A ja dodávam - ...a zavádzaní svojich klientov. Aspoň mňa ich cenník zaviedol a cítil som sa byť firmou T-Com podvedený.

Mal som záujem si k mojej pevnej linke aktivovať službu VOVe - Výpis odchádzajúcich volaní cez internet. V cenníku (viď. http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=570&Section=home ) úplne dolu na stránke som si pozrel cenu: 22,00 (26,20)/jednorazovo. Konkrétna časť cenníka je aj tu: http://www.depe.sk/img/T-Com%20cennik.jpg
Výraz "jednorazovo" každému normálnemu človeku napovie, že sumu 26,20 Sk zaplatím jednorazovo, teda jeden jediný krát počas trvania služby a výpisy si môžem pozerať, až kým túto službu alebo celú pevnú linku nezruším.

Ale čo platí pre normálnych ľudí, neplatí pre T-Com. Táto slávna firma si výraz "jednorazovo" vysvetľuje po svojom. A to presne "jednorazovo každý mesiac". Hoci vyššie v cenníku ponúkajú aj služby, ktoré majú tzv. "Mesačný poplatok". Takže sa môže kľudne stať, že ono "jednorazovo" bude v skutočnosti "jednorazovo každý rok", alebo "jednorazovo každý týždeň", "jednorazovo každý deň", ba možno aj "jednorazovo za každý hovor"! Ako sa T-Comu hodí.
Celkovo je v tabuľke 13 služieb. Nezisťoval som, pre ktoré z nich výraz "jednorazovo" nahrádza "mesačný poplatok", ale ak takýmto spôsobom T-Com zavádza (a teda vlastne podvádza) svojich klientov, čo všetko ešte možno od tejto firmy čakať? Operátorka (0800 123456) mi na moju otázku, či o tomto zavádzaní kompetentní vedia odpovedala, že "áno, vedia, že výraz jednorazovo síce presne nevystihuje, ako často má zákazník za službu platiť, ale je to tak"...
Možno sa po právnej stránke nejedná priamo o podvod. Veď ak sa fakturuje mesačne, tak je to "platba jednorazovo mesačne" (kurnik, veď už toto slovné spojenie samo o sebe znie príšerne!). Seriózna firma použije v takomto prípade výraz "mesačná platba". Neseriózni podvodníci typu všeliakých pôžičkarní, záložní, vetešníctiev ... a T-Com majú v cenníku aj pre pravidelnú mesačnú platbu termín "jednorazovo".

Je to hanba! Je to tak...Re: Zavádza T-Com cenníkmi zákazníkov?
Presne! Sú to nenažraté svine, ktoré ťahajú medové motúzy popred hubu, keď ťa chcú lapiť, ale potom sa omrdzujú zmluvami a so sladkými slovami ťa pošlú do prdele. Klamú kde môžu veď zákazník je len blbec, ktorého treba poriadne ošklbať.
Komentár má 14 years, 1 month by lipan • • • Odpovedať

Komentovanie tohto príspevku je uzavreté.