Money, money, money... - BLOG www.depe.sk

13 January 2008

Money, money, money...

Nuž, podľahol som aj ja.

Podľahol som masívnej reklame v médiách na založenie si konta v novej internetovej banke - mBanke. Potešil ma jej vznik, veď núka založenie konta, správu peňazí a finančné prevody, na rozdiel od ostatných bánk, úplne zdarma. Pekne prepracovaná reklama mi napovedala, že banku spravujú profesionáli a také budú aj jej služby.

4.12.2007
A tak som si 4. decembra podal internetovým formulárom žiadosť o založenie mKonta. Okamžite po odoslaní mi prišiel akceptačný e-mail, kde ma banka ubezpečila, že v dohľadnej dobe budem môcť využívať jej služby. Povedal som si: vynikajúce!

14.12.2007
Stále sa nič nedeje, žiaden kuriér, žiaden informačný mail, tak som napísal e-mail ja, v ktorom banku informujem o tom, že ma doteraz nikto nekontaktoval a preto si účet pôjdem radšej vybaviť do ich kiosku osobne.

14.12.2007 večer
Zrejme úplnou náhodou ma kontaktoval telefonicky kuriér a dohodli sme sa, že príde 15.12. za mnou a podpíšem zmluvu, čo sa aj stalo. Dal mi aktivačné údaje, konto som si aktivoval a tešil sa na e-mail od banky, ktorý mi potvrdí, že konto môžem používať.

20.12.2008
E-mail od pána M.Ch., Core Business Managera banky. Informuje ma, že urgovali kuriérsku firmu a kuriér ma bude v dohľadnej dobe kontaktovať... E-mail prišiel v dobe, keď som už mal podľa mojich predstáv dávno účet používať, 6 dní po doručení zmluvy kuriérom a jej podpísaní!

11.1.2008
Stále čakám na e-mail z banky o aktivovaní konta. Skúsil som zavolať na hot-line - úplne zbytočný hovor. Operátorka na mňa pôsobila dojmom, že je sestra skutočnej operátorky, ktorá si práve musela odskočiť a ona ani nemá šajnu, o čom jej vlastne hovorím. Cez formulár píšem ďalší e-mail, kde sa pýtam, kedy...

Nuž čo, čakám doteraz. Ak sa však neozvú do leta, na banku zabudnem. :-))

22.1.2008
Prišla mi odpoveď na e-mail z 11.1.(e-mail uvádzam aj so štylistickými a pravopisnými chybami): "Váš účet nebol aktivovaný do dnešného dňa z dôvodu, že na Vami podpísanej zmluve resp. na kontrólnom formulári, ktorý vypisuje kurier chýba jeho podpis. Preto sme museli vaše zmluvy preposlať späť do kurierskej firmy a je nutný opätovný kontakt kurierom pre doplnenie podpisov na zmluve."

A tak ďalej čakám a prikúkam na reklamu v TV, kde "Commerzbank s hrdosťou oznamuje...".

9.2.2008
Sláva! Zasa sa čosi deje! Dnes ma prišiel navštíviť kuriér a doniesol mi mnou kedysi podpísanú zmluvu na ešte jeden podpis. Snáď to tá mBanka do leta aj stihne!

Ozaj neviem, čo si mám o banke myslieť. Zatracovať ju nechcem, ale už mám pocit, že majitelia si s profesionalitou veľmi nerozumejú. Možno je banka v rukách nejakého zbohatlíka, ktorý "buduje" banku za pochodu, nabral si svojich, aj keď neschopných ľudí a toto je výsledok. Kde je ale CommerzBank??? Banka možno vyrastie z detských chorôb, alebo je už pripravený jej pád? Ktovie... Iste budem po týchto skúsenostiach opatrný a konto budem používať výlučne na málo dôležité transfery. Veď si len predstavte, že zveríte odoslanie peňazí z tejto banky nejakej nebankovej inštitúcií, od ktorej máte požičané peniaze a ručíte za ne svojim domom! A splátka sa omeška... nie o deň-dva, ale o mesiac-dva! Brrrrr!

Z oblasti bánk ma však na rozdiel od mBanky potešila Slovenská sporiteľňa. Banka, o ktorej sa šušká, že bude údajne spoplatňovať sumou 3,- Sk aj každú myšlienku na peniaze, ktoré máte u nej uložené, sa vytasila s akciou, u nej úplne nevídanou - zdarma ponúkla vytvorenie debetnej karty s vlastným obrázkom! Žeby sa aj v SlSp hýbali ľady? Alebo je to iba konkurenčný tlak?


Nech je tak alebo onak, je dobre, že na našom finančnom trhu vznikajú aj banky typu mBank. Len tých peňazí keby bolo viac...

Re: Money, money, money...
Ahoj, to si dlho vydržal na otvorenie účtu.
Komentár má 12 years, 1 month by OM3CVV Dušan • • • Odpovedať

Komentovanie tohto príspevku je uzavreté.