Rovní a rovnejší.... - BLOG www.depe.sk

18 December 2007

Rovní a rovnejší....

Nemám rád bezdomovcov.
Nemám ich rád preto, lebo podľa mňa väčšina si za tento stav môže sama. A nemám ich rád aj preto, lebo dostať sa medzi nich je strašne ľahko (to sú tí ostatní, ktorí si napríklad zobrali neuvážene pôžičky, alebo sa rozviedli a partner ich ošklbal...) a stále mám z tej ľahkosti podvedomý strach.

Sú to ale tiež ľudia. S právami, ako ktokoľvek z nás. Malo by to tak byť, veď sa hrdíme tým, že sme demokratický a právny štát.

Keď som si ale prečítal, koľko dostali vrahovia jedného takéhoto bezdomovca, ostalo mi zle. Napokon, prečítajte si tu: http://spravy.pravda.sk/za-zabitie-bezdomovca-dostali-pat-a-pol-roka-fzf-/sk_ckronika.asp?c=A071218_141159_sk_ckronika_p04

Vražda človeka za 5 a pol roka... Vrah vraj nechcel vraždiť, spadol na obeť a pritom ju omylom pichol nožom, pri vstávaní z neho ho opakovane nechtiac ešte zopárkrát pichol... Prokurátorka sa neodvolala... A z 5 a pol roka bude nakoniec "za dobré správanie" 1 a pol alebo dva roky... Za brutálnu plánovanú vraždu! Výsmech morálke, zdravému rozumu, demokracií, slobode!

Možno s istotou povedať, že ani obžaloba, ani sudcova nedostali mastný úplatok? Alebo sa nemám takto naivne pýtať? Veď sudcovia na Slovensku vozia v autách drogy a veselo súdia, prokurátori sa bijú, notári podvádzajú...

Premiér Fico chce v budúcom roku zvyšovať v občanoch národné povedomie: "Vzťah k republike nie je vôbec taký, aký by mal byť. Vlastenectvo ani zďaleka nedosahuje takú kvalitu, aká by mala byť v jednom vyspelom štáte, ktorý je v strede Európy. Musíme vrátiť do vedomia ľudí, že máme nejakú históriu, že sa nemáme za čo hanbiť," povedal premiér Robert Fico.

Môže ale občan tohto štátu mať nejakú hrdosť, cítiť sa vlastencom, byť pyšný na štátnu príslušnosť? V štáte, kde za brutálnu a plánovanú vraždu človeka dostane vrah 5 a pol roka???

Mám pocit, že toľko by malo byť za tú v článku spomínanú ťažkú ujmu na zdraví a výtržníctvo! Ktovie, koľko by dostali v USA, alebo v Kanade... Aj keď nie som fanatickým obdivovateľom týchto krajín, uznávam, že súdnictvo je u nich na vysokej úrovni. Dobehneme ich niekedy?

Som z toho smutný.

Re: Rovní a rovnejší....
Depe, mam pre teba este taky maly podnet. Mna dlhsiu dobu trapi spravanie nasej dospievajucej mladeze, apropo postkomunistickej, ktora je taktiez specificka, nosi znackove oblecenie, zatial co ich rodicia sa utapaju v dlhoch, kaslu na skolu, pocuvaju hudbu plnu vulgarizmov. Zda sa, ze mladez nema smer....
Stalo sa to sice v Amerike, ale pozri si tento clanok: http://hry.sme.sk/c/3647714/Opite-deti-zabili-dievcatko-opakovanim-pohybov-podla-hry.html
Komentár má 12 years, 1 month by wpatt • • • Odpovedať

Komentovanie tohto príspevku je uzavreté.